tłotło

Z dumą prezentujemy kolekcję

Sztuka NFT dla 32. Finału WOŚP

Z połączenia sił Fundacji WOŚP, SmartVerum i mocy artystów: Rafała Olbińskiego, Szymona Chwalisza, Sabiny Marii Grzyb i Marcina Mikołajczaka, powstała PIERWSZA W KARIERZE ARTYSTÓW, unikalna kolekcja dzieł sztuki w postaci tokenów NFT! 👏

Kolekcja dedykowana celowi 32. Finału WOŚP przenosi magię zaklętą w fizycznych obrazach do świata cyfrowego. Zdobądź NFT i razem z nami twórz niezwykłą historię!
Tu wszystko gra! OK! Płuca po Pandemii - gramy dla dzieci i dorosłych! 💛
PAMIĘTAJ - licytacje trwają tylko do końca 32. Finału WOŚP ( tj. do godz. 23:59 w dniu 28 stycznia 2024 r.). Nie zwlekaj!!
NFT Pokój dziecinnyNFT NostalgiaNFT Wycieczka po godnośćNFT Ptasie opowieści

Sztuka NFT dla 32. Finału WOŚP

Zobacz co przygotowaliśmy dla zwycięzców licytacji Sztuki NFT dla 32. Finału WOŚP:
Zaproszenie na event VIP z udziałem osobistości z pogranicza technologii i biznesu
Prezent - Niespodzianka przedstawiający Twoje NFT w formie rzeczywistej
Certyfikat zakupu - dowód wsparcia 32. Finał WOŚP przez #NFT

Dzieła NFT wystawione na aukcję:

NFT Pokój dziecinny
Rafał Olbiński
NFT Pokój dziecinny
NFT Nostalgia
Marcin Mikołajczak
NFT Nostalgia
NFT Ptasie opowieści
Sabina Maria Grzyb
NFT Ptasie opowieści
NFT Wycieczka po godność
Szymon Chwalisz
NFT Wycieczka po godność
NFT Pokój dziecinny
Rafał Olbiński
NFT Pokój dziecinny
NFT Ptasie opowieści
Sabina Maria Grzyb
NFT Ptasie opowieści
NFT Nostalgia
Marcin Mikołajczak
NFT Nostalgia
NFT Wycieczka po godność
Szymon Chwalisz
NFT Wycieczka po godność

O SmartVerum

SmartVerum – buduje nowoczesny ekosystem rozwiązań na styku świata cyfrowego i sztuki tradycyjnej. Przenosi fizyczne dzieła sztuki do Web 3.0 w formie tokenów NFT, będących aktywem cyfrowym i potwierdzeniem autentyczności i własności jednocześnie. SmartVerum wspiera wszystkich uczestników rynku sztuki w prostym i bezpiecznym kolekcjonowaniu i inwestowaniu w sztukę.

FAQ

Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi

NFT (ang. Non-Fungible Tokens) to sposób na opisanie idei przedmiotu w świecie cyfrowym. W odróżnieniu od zwykłego pliku komputerowego (jak np. zdjęcie, muzyka czy dokument) tokeny NFT pozwalają na jednoznaczne określenie właściciela danego obiektu. W jednym momencie tylko jeden użytkownik może posiadać token oraz może decydować o tym czy chce taki token zachować, sprzedać czy wysłać komuś jako prezent. Tokeny NFT są bezpieczne, a ich historia transferów jest pełna, publiczna i niezaprzeczalna (dzięki technologii blockchain).

Jest wiele przykładów zastosowania NFT na całym świecie. Jednym z głośniejszych projektów była współpraca artysty Michaela Winklemana (tworzącego pod pseudonimem Beeple) z domem aukcyjnym Christies w ramach projektu Everydays. Brytyjskie Muzeum w Londynie zdecydowało się przenieść do NFT ikoniczne dzieła japońskiego drzeworytnika - Katsushiki Hokusaia, a Muzeum w Belwederze stokenizowało jeden z najsłynniejszych obrazów świata, czyli “Pocałunek” Gustava Klimta

Poza sztuką można również znaleźć wiele fantastycznych przykładów użycia tokenów niewymiennych, jak chociażby ogłoszona podczas Art Basel w Miami seria NFT wyprodukowana przez Porsche oraz unikatowe serie takich sław jak Anthony Hopkins czy Cristiano Ronaldo

Chcesz być na bieżąco z projektami NFT? Obserwuj Social Media SmartVerum.

1. Wejdź na nft.wosp.org.pl/art - to dedykowana strona informująca o szczegółach aukcji. 2. Kliknij przycisk "Licytuj Sztukę NFT". 3. Zostaniesz przeniesiony na platformę Influ. 4. Jeżeli jeszcze nie posiadasz konta - “Zarejestruj się”, jeżeli posiadasz konto - “Zaloguj się”. 5. Zostaniesz przeniesiony/a na dedykowaną stronę z licytacjami dzieł NFT. 6. Zaakceptuj regulamin i licytuj!

Każdy zwycięzca licytacji, po jej opłaceniu nabędzie prawa do cyfrowego dzieła w formie tokenu NFT oraz do benefitów z nim związanych: - Zaproszenia na event VIP z osobistościami z pogranicza technologii i biznesu; - Prezentu - Niespodzianka przedstawiającego Twoje dzieło NFT w formie rzeczywistej; - Certyfikatu Zakupu - dowodu na to, że wsparłeś/aś 32. Finał WOŚP przez #NFT;

*Uwaga – to nie jest licytacja fizycznych dzieł sztuki;

Kupując dzieło NFT zawierasz umowę sprzedaży NFT z Influverum Sp. z o.o. Istotne jest jednak to, że kwota, którą Influ otrzymuje od kupującego tytułem zapłaty za dzieło NFT, jest przekazywana w całości na cel 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (WOŚP). W praktyce oznacza to, że Influ dokonuje darowizny otrzymanych kwot na rzecz 32. Finału WOŚP, czyli dokonując zakupu NFT wspierasz działalność charytatywną Fundacji WOŚP.

Jeśli zostaniesz zwycięzcą licytacji i dokonasz wpłaty, otrzymasz wiadomość e-mail ze spersonalizowanym linkiem do rejestracji na platformie influ.com. Po zarejestrowaniu się na platformie znajdziesz swoje dzieło NFT oraz benefity w Panelu Klienta, w sekcji “Posiadane”. Jeśli masz już konto na platformie Influ – otrzymasz od nas instrukcję dot. odbioru benefitów mailowo. Część benefitów otrzymasz również w załączniku wiadomości e-mail.

Kupując dzieło NFT wspierasz 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i tegoroczny cel: zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc.

Ponadto posiadanie dzieła NFT uprawnia Cię do atrakcyjnych benefitów z nim związanych.

Ponieważ NFT to globalny standard - istnieją tysiące sposobów na ich przechowywanie. Kilka rekomendowanych to:
  • influ.com (rekomendowany) - polska platforma do handlu kolekcjami NFT działająca zgodnie z polskim regulatorem prawnym.
  • Trust Wallet - jeden z najbardziej popularnych portfeli pozwalających na przechowywanie zasobów cyfrowych. Trust Wallet to aplikacja mobilna wspierająca NFT.
  • Metamask (aplikacja mobilna) - podobnie jak Trust Wallet należy do najbardziej popularnych aplikacji mobilnych pozwalających na przechowywanie tokenów NFT.
  • OpenSea.io - Najpopularniejsza giełda na świecie, aby z niej korzystać i wyświetlać posiadane tokeny NFT należy uprzednio zainstalować rozszerzenie Metamask.
  • Brave - nowoczesna przeglądarka posiadająca zintegrowany portfel obsługujący NFT.

Istnieją również inne sposoby przechowywania NFT, wymagające jednak większej wiedzy - np. portfele sprzętowe (np. Ledger).

Nie. Pomimo faktu, że zarówno NFT jak i kryptowaluty mają wspólną historię są oparte o tę samą technologię (blockchain), to jednak reprezentują zupełnie dwie różne klasy obiektów cyfrowych. Chociaż wiele giełd wymiany tokenów (tzw. marketplace’ów) opiera swoją działalność o kryptowaluty, to zakup NFT jest możliwy bez posiadania kryptowalut.

Tak, tokeny NFT (ang. non-fungible token) są legalne w Polsce. NFT służy do reprezentowania niepowtarzalnych przedmiotów cyfrowych lub niepowtarzalnych praw do takich przedmiotów.

NFT nie są objęte specjalnym regulacjami prawnymi. W związku z tym, w przypadku sprzedaży lub kupna NFT, powinno przestrzegać się ogólnych przepisów prawnych dotyczących obrotu towarami i usługami, a także przepisów dotyczących ochrony danych osobowych i bezpieczeństwa transakcji online.

Jeśli masz pytania dotyczące konkretnych aspektów prawnych związanych z NFT, zalecamy skonsultowanie się z prawnikiem.

Technologia blockchain działa niczym globalny rejestr informacji, w którym ta sama informacja zapisywana jest w wielu miejscach naraz. Dzięki temu oraz dzięki zastosowaniu serii mechanizmów kryptograficznych, danych zapisanych w sieci blockchain praktycznie nie można usunąć ani zmodyfikować. NFT to rodzaj cyfrowego aktywa, którego historię można śledzić w narzędziach służących do przeglądania blockchain - np. https://etherscan.io/.

Nie, obecnie wszystkie blockchainy obsługujące smartkontrakty, w tym NFT (takie jak Ethereum czy konkretnie Polygon, na którym stworzone są tokeny WOŚP), przeszły na technologie ekologiczne. Oznacza to, że nie wymagają już energochłonnych obliczeń w celu utrzymania sieci. Po przejściu z technologii Proof of Work na Proof of Stake w 2022 roku ślad węglowy został zredukowany o 99,95%.
Logo Influ